تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
حمل خرده بار به عراق
چت روم
ایمن بار
Bitmain antminer ks3
چاپ ساک دستی پلاستیکی
برتر سرویس
لوله بازکنی در کرج
کاشت مو هر آنچه در مورد روش های کاشت مو باید بدانید

کاشت مو هر آنچه در مورد روش های کاشت مو باید بدانید

شنبه 14 فروردين 1400
6:16
موزیک اسکای

بدون شک زیبایی و احساس خوب برای صورت یکی از آرزوهای هر شخصی است. اما در این بین برخی از وقایع مانند ریزش مو بر این احساس تأثیر می گذارد. داشتن موهایی سالم و زیبا یکی از عواملی است که چهره مورد نظر را تحت تأثیر قرار می دهد. به همین دلیل است که گاهی اوقات وقتی افراد (اعم از زن و مرد) با این عارضه روبرو می شوند ، سعی می کنند با روش های مختلفی مانند کاشت مو این مشکل را برطرف کنند. کاشت مو روش های مختلفی دارد که با توجه به شرایط بیمار و هزینه های درمان آنها طبقه بندی می شود. در این مقاله ، سعی کردیم با جمع آوری بهترین مطالب از سراسر وب ، تصویری کامل از این موضوع به مردم ارائه دهیم.

ریزش مو در حال رشد و تعداد افرادی که در مطب های متخصصان پوست و مو به دنبال راه حلی برای موهای ضخیم هستند امروزه بازار کاشت موی سر باعث گرم شدن پوست سر و مژه ها شده است. قبل از استفاده از روش های مختلف کاشت مو بهتر است اطلاعات کافی در مورد آنها داشته باشید.

کاشت مو چیست؟

در حال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته استفاده از کاشت موی طبیعی است که در مناطق مختلفی از جمله سر ، ابروها ، ریش ، سبیل و مژه ها قابل انجام است.

روش کاشت مو دارای انواع مختلفی می باشدقرن نوزدهم آغاز کاشت مو بود که در آن فرد ابتدا سعی کرد کاشت مو را در قسمت های دیگر سر با استفاده از بافت های موی سر انجام دهد. در این عمل بافت اسکالپ به همراه منبع اصلی خون به ناحیه طاس منتقل و در آنجا کاشته شد.

کاشت مو اولین بار در سال 1939 توسط پزشک ژاپنی دکتر Okuda و سپس در سال 1959 توسط پزشک آلمانی دکتر Orentaich پیشنهاد شد. در سالهای اخیر آزمایشات و روشهای زیادی مورد آزمایش قرار گرفته است و سرانجام امروزه با استفاده از فناوری جدید ، از دسته های کوچکتری از مو استفاده می شود که به آنها میکرو گرافت گفته می شود و در نتیجه نتایج رضایت بخش و طبیعی به نظر می رسد ، چیزی که تصور می شد تا همین اواخر امروز نیز دشوار باشد. یکی از جراحی های سرپایی بسیار آسان است که مبتنی بر برداشتن ریشه موی فرد و کاشت در نقاط مورد نظر است.


یک نکته مهم قبل از کاشت مو

کاشت و پیوند مو این روزها با چند روش انجام می شود، که اغلب آن‌ها بسیار مطمئن هستند و تا به حال نیز از آن‌ها نتایج خوبی دیده شده است و اکثر بیماران از انجام آن رضایت داشته‌اند. هرچند این عمل بسیار ساده و بی خطر است اما رعایت کامل نکات ایمنی و تخصص پزشک برای حفظ سلامت بیمار و به دست آمدن نتیجه مطلوب ضروری است، همچنین به دلیل حساسیت زیاد این عمل لازم است به طور تیمی انجام شود.

بنابراین اگر شما هم داوطلب پیوند مو هستید، نخستین گام مهم یافتن یک جراح باتجربه است تا در قبال صرف وقت و هزینه جراحی بتوانید به نتیجه رضایت بخش برسید و همچنین لازم است که خودتان نیز اطلاعات بیشتری درباره پیوند مو بدانید. این روزها 2 روش FUT و FIT جزو رایج ترین روش‌های کاشت مو هستند که با مشورت پزشک خود می توانید مناسب ترین را انتخاب کنید. در واقع فولیکول‌های مو را به صورت تک تک و با همان حالت طبیعی می کارند و موهای کاشته شده همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد.

سن مناسب برای کاشت مو

به گفته پزشک ، معمولاً مردان بین 18 تا 25 سال کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نیستند ، مگر در موارد خاص. زیرا با مطالعه میزان ریزش موی فعلی آنها نمی توان گسترش طاسی را در آینده پیش بینی کرد. اگر جوانی با موهای کوتاه در پشت پیشانی با یک جلسه کاشت مو - به درخواست شخص - یک خط مو جدید ایجاد کند که پرتر و کمتر از خط طبیعی باشد ، این عمل بسیار راضی کننده است ، اما این رضایت موقت باشد

این بدان دلیل است که در آینده ، با پیشرفت طبیعی ریزش مو در پشت این خط جدید ، طاسی وی به حدی گسترش یافته است که بقیه موهای پشت گردن او به اندازه کافی بزرگ نیستند تا بتواند پوشش قابل قبولی برای جدید خط رشد این افراد بهتر است در سال های آینده از داروهای ضد ریزش ، PRP و مزوتراپی استفاده کنند و هدف قرار دهند. لازم به ذکر است که سن برای زنان پیوند مو مشکلی ایجاد نمی کند.

از چه موی سر برای کاشت مو استفاده می شود؟

در کاشت مو بسته به نوع روش کاشت ، موی خود فرد از پشت سر یا بخشی از بدن برداشته می شود و سپس با کمک میکروسکوپ مخصوص و بخیه ها ، فولیکول ها را یکی یکی جدا می کند و با همان ظرافت. جدا شده ها با ایجاد برش هایی در حدود یک میلی متر در ناحیه گیرنده پیوند می شوند. بدن هیچ واکنشی به این موها نشان نمی دهد و در واقع این زیبایی کاشت موی طبیعی است. با توجه به اینکه اندام پیوندی توسط بدن خود فرد تهیه می شود ، دیگر نیازی به نگهداری و مراقبت های پزشکی نیست. اگر پزشک تجربه کاملی داشته باشد ، موها را آنقدر ظریف از بین می برد که فقط یک خط بسیار نازک باقی می ماند. البته به خاطر داشته باشید که وقتی مو کاشته می شود ، پس از 4 تا 6 ماه می ریزد و سپس مو رشد می کند ، این دلیل نگرانی نیست ، زیرا ریزش پس از کاشت امری طبیعی است.


روش های کاشت موهمانطور که قبلاً گفته شد ، طاسی یکی از متداول ترین انواع طاسی به خصوص در سنین پایین است. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که هرکدام مزایا و محدودیت های خاص خود را دارند. رایج ترین روش های موفقیت آمیز کاشت مو شامل موارد زیر است:


روش های پانچ کاشت مو

موها به صورت دسته ای برداشته می شود و در صورت لزوم با استفاده از سوراخ هایی در پوست سر کاشته می شود. امروزه به دلیل ایجاد نمای مصنوعی (معروف به نمای عروسکی) از این روش زیاد استفاده نمی شود.

روش کاشت مو FUT

اپیلاسیون با یک نوار کوچک از پشت سر که معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود و شامل 1500 تا 2500 گرافت حاوی 7000 تا 9000 تار مو است و پس از آنکه خط برش در مسیر رشد مو سایت تعمیرات معمولاً قابل مشاهده نیست. پیوندهای فولیکول مو سپس در زیر میکروسکوپ زیر میکروسکوپ به واحدهای دو یا سه تایی تقسیم شده و آماده کاشت می شوند. با این روش معمولاً نیازی به تراشیدن تمام موهای سر و کوتاه شدن فقط ناحیه مورد نیاز برای جمع شدن و کاشت نیست و سپس فولیکول های آماده شده طبق برنامه از پیش تعیین شده یک به یک و بسیار منظم کاشته می شوند. از دیگر ویژگی های این روش سرعت پیوند به مدت سه تا پنج ساعت است.در حال حاضر FUT ایمن ترین و نهایی ترین روش کاشت مو در جهان است و تا 97٪ از کاربران این روش به نتیجه مطلوب رسیده اند.روش کاشت مو FIT

با سوراخکاری از ناحیه مویی که معمولاً در پشت سر و بالای گوش ها انتخاب می شود ، عملیات جمع آوری با سوراخکاری یا برش مجدداً انجام می شود. تقریباً بسته به نیاز فرد ، از هر 3 تا 5 واحد فولیکولی موجود در مو ، یک مورد از بین می رود. از برخی جنبه ها ، روش کاشت مو FTT مشابه روش FUT است ، یعنی. این گرافت ها با ایجاد برش های کوچک کاشته می شوند. فقط این روش (در روش غیر ترکیبی) معمولاً برای افرادی که ناحیه کوچکی برای کاشت مو یا کاشت مو در مناطق محدودی مانند ابرو ، صورت و محل زخم های قدیمی دارند ، توصیه می شود.

لینک منبع : https://royan.clinic/

 


موضوعات:
[ بازدید : 894 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
دانلود آهنگ های جدید ایرانی و خارجی و اخبار روز موسیقی سال 2020 موزیک اسکای وبلاگ ایرانی
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موزیک اسکای | دانلود آهنگ جدید است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|